ЗЗСО І-ІІ ступенів ім. Богдана Цицика с.Солянуватки: листопада 2021

Пошук

Вітаємо на нашому сайті!

. . .Вітаємо на нашому блозі . . . «Освіта, яка не вчить жити успішно в сучасному світі, не має ніякої цінності.» Р. Кіосакі . . .

пʼятниця, 26 листопада 2021 р.

Виховна година

 «Пекельні цифри та слова

 У серце б'ють неначе молот.

 Немов прокляття ожива

Рік тридцять третій…

Голод… Голод…»

26 листопада 2021 вчитель  історії Щерба Р.Б. провела виховний захід «Голодомор в Україні: говоримо сьогодні памятаємо завжди».

Учні перегорнули скорботні сторінки народної пам’яті,пригадали причини Голодомору переглянули документальні відео та фотоматеріали, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу. В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і змучені від голоду діти, дорослі  та люди похилого віку.


Учні школи  виготовили паперові квіти незабудки, які є символом пам’яті жертв Голодомору.
Хвилиною мовчання згадали закатованих голодом жертв геноциду Українського народу.

                                        Захід завершився зворушливою піснею «Свіча» у виконанні Оксани Білозір.

Нехай живе надія, що подібного більше ніколи не трапиться! 

Будемо пам’ятати…

"Україна пам’ятає. Світ визнає"

 

Палає пам’яті свіча

    Полин-травою на душі гірчить печаль,

  Безжальним катом мучить моє серце жаль….

Сьогодні  у нашій школі з учнями молодших класів було проведено виховну годину на тему :

"Україна пам’ятає. Світ визнає"

присвячену вшануванню пам’яті мільйонів невинних жертв  Голодомору . Метою заходу було визначити суть, причини та наслідки 
голодомору 1932-1933рр.,


 виробити вміння осмислити і зрозуміти тяжку долю українського народу,прищеплювати повагу і любов до України. Виховувати почуття гідності до свого народу, та пам’ятати про її минуле.

вівторок, 16 листопада 2021 р.

Дні доброти й толерантності

 Добро - це універсальна мова, завдяки якій люди з різних куточків планети зможуть порозумітися одне з одним.

16 та 17 листопада у нашій школі проходили  "Дні  доброти та толерантності" під керівництвом вчительки О.Стиранець та шкільного психолога М. Товарницької.
                        
Учні початкових класів побували на "Уроці доброти" , переглянули повчальні  відео.

Учні та вчителі школи приймали участь у челенджах " Таємний друг" та "Відбий кулачок", створювали колажі " Долоньки толерантності", " Візьми собі шматочок щастя"
Було організовано благодійну  акцію "Серце доброти", завдяки якій учні з багатодітних сімей та учні напівсироти змогли отримати гарні подарунки.
М. Товарницька провела для школярів  та вчителів акції під назвою "Торбинка добрих слів" , "Обійму безкоштовно" ,"Дерево добра" та  "Долоньки".
 Творіть добро і ви неодмінно відчуєте вдячність того, хто цього справді потребує!

вівторок, 9 листопада 2021 р.

День української писемності та мови

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.

                                    П. Куліш                                                                                              09 листопада традиційно у ЗЗСО І-ІІ ст.ім. Б.Цицика с.Солянуватки відбувалися заходи, приурочені до святкування Дня української писемності та мови. Вже з самого ранку в приміщенні школи відчувався святковий настрій, бо багато вчителів та учнів одягнулися у вишиванки.                                                      Цьогоріч відзначення Дня української писемності та мови в нашій школі розпочалося з виступу вчителя української мови та літератури Г.М.Кархут, яка розповіла про історію української писемності та мови. Учні мали можливість переглянути відео про життя й творчість Нестора Літописця, Кирила і Мефодія,Івана Федорова.                            Родзинкою свята в школі стало проведення мовознавчого  квесту  «Збережемо наш скарб – рідну мову!»  


участь у якому взяли команди 5-9 класів. Після оголошення правил проходження квесту команди помандрували кожна власним маршрутом. Шлях до вирішення завдань був захоплюючим і пізнавальним, адже кожна з 5 зупинок містила цікаві завдання, до вирішення яких гравці докладали як свої навички, так і  кмітливість та винахідливість.

 Відзначення Дня української мови та писемності дає змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.