ЗЗСО І-ІІ ступенів ім. Богдана Цицика с.Солянуватки: 2025

Пошук

Вітаємо на нашому сайті!

. . .Вітаємо на нашому блозі . . . «Освіта, яка не вчить жити успішно в сучасному світі, не має ніякої цінності.» Р. Кіосакі . . .

пʼятниця, 14 березня 2025 р.

Тиждень початкових класів на тему: «Природа очима Т.Г.Шевченка»

  « І мене в сімї великій,

В сімї вольній, новій.

 Не забудьте помянути

Незлим, тихим словом»

                                                                              Т.Шевченко

  Цікаво, весело та пізнавально пройшов тиждень початкових класів для молодших школярів на тему: «Природа очима Т.Г. Шевченка».

  Життєвий та творчий шлях поета, вікторини, вірші, пісні, дитячі малюнки розвивали спостережливість, кмітливість та креативність. Робота  під час проведення тижня була спланована цікаво, корисно, сприяла інтелектуальному та творчому розвитку дітей.

   Головною метою тижня було ознайомлення з красою, неповторністю та чарівністю Шевченкового слова; підвищення інтересу учнів до відомого поета; удосконалення вміння самостійно вивчати поезії Кобзаря.


 

пʼятниця, 7 березня 2025 р.

 У нашім раї на землі

 Нічого кращого немає,

 Як тая мати молодая

з своїм дитяточком малим.»

9 березня 2025 року Україна відзначатиме 211 річницю від дня народження великого українського поета, прозаїка, мислителя, живописця, національного генія Тараса Григоровича Шевченка.

В рамках вшанування пам‘яті великого Кобзаря у закладі освіти відбулася літературна година «Образ жінки-матері у творчості Шевченка».

Під час заходу здобувачі освіти читали вірші, знайомились з картинами митця, співали пісні, брали участь в інсценізаціях творів Тараса Григоровича Шевченка

« Тополя», «Мені тринадцятий минало». 

Учителі читали напам‘ять уривки з поем «Катерина», «Наймичка», «Сова».

 

Діти з захопленням та гордістю сприймали кожне слово про видатного творця. Тож читаймо Шевченкові твори, вивчаймо їх, шануймо те, що залишив нам у спадок Великий Кобзар!





 

понеділок, 24 лютого 2025 р.

День пам’яті Героїв Небесної Сотні та День початку повномасштабної війни з російським агресором

 Війна...

Летять над згарищем лелеки й журавлі,

І вперто лізе паросток зелений з-під землі...

 

20 та 24 лютого  став чорною сторінкою нашого життя, нашої історії...

 В ті дні українці відзначаютьють дві дати: День пам’яті Героїв Небесної Сотні та День початку повномасштабної війни з російським агресором.

  У звзку з цими подіями в нашій  школі вчителем історії Щербою Р.Б. було проведено виховний захід для учнів 5 – 9 класів "Вистояли – переможемо!,  «Небесна сотня – журавлики миру».

Протягом виховного заходу школярам  була представлена презентація та відео про  важкі  перші дні повномасштабної війни в Україні, а також учні переглянули відео про події на Майдані.

Свої щирі патріотичні слова підтримки для кожного, хто втомився, зневірився, занепав духом, висловили діти у віршах та міні сценках .


 Під  час заходу учні подякували нашим мужнім захисникам за незламність та стійкість, хвилиною мовчання згадали  - воїнів, які віддали своє життя заради нашого майбутнього.

Віримо, що Перемога близько! 
Слава Україні! Слава нашим героям!

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

«Плекаймо мову!»

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу це його мова…» - писав Панас Мирний.

І це справді так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона може втішити серце, загоїти душевні рани, недарма її називають солов’їною.

21 лютого вся Україна відзначає важливе свято – День української мови. Учнівський парламент школи разом з вчителем початкових класів Турок Н.Р. ретельно готувалися до цього дня. У школі відбувся арт-моб «Плекаймо мову …» для 1-9 класів.

Вихованці школи  поширювали крилаті вислови відомих українських письменників про рідну мову, громадських та культурних діячів, видатних історичних постатей. Цим учні хотіли продемонструвати, що варто дбати про чистоту та красу рідної мови, пам’ятати про її вишуканість, гармонійність та милозвучність.

 Читці декламували вірші, акцентуючи увагу своїм виступом на важливості  української мови в сучасному житті. Не обійшлося і без сумної ноти, ми згадали і сумні події, коли українська мова і писемність заборонялась, закривались школи, бібліотеки, припиняли роботу друкарні. Організатори намагались зацікавити  учнів вивчати та берегти рідну мову.  

 

Завершальним патріотичним акордом свята було душевне виконання пісні «Мова єднання» учнями 6 класу. Українська мелодія запалила своєю енергетикою весь зал. Свято рідної мови вдалося змістовним та цікавим. Учні ще раз переконалися, що рідна мова – це «мова єднання», братньої любові та поваги, взаємопідтримки й розуміння.

 

пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

День святого Валентина

            Любов — найвище в світі почуття,

Для цього варто в білім світі жити!

Вона несе найбільше — це життя,

Тому важливо нам усім любити!

 
         14 лютого вчитель іноземної мови О.Стиранець  провела свято під назвою "Ти і Я". Адже саме у День святого Валентина  люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – кохання.

 Рано-ранесенько почала працювати  святкова пошта, адже «Скринька кохання» була переповнена валентинками. 


Школярі декламували вірші , співали пісні, танцювали. Учні 5 класу підготували чудовий вальс закоханих.
Усі бажаючі мали можливість прийняти участь у розважальних конкурсах "Яблуко","Подарунок для коханої","Арочка","Зрозумій без слів".
Учні 6-9 класів підготували романтичні сценки.
Різноманітні конкурси, веселі забави, чарівні танці, мелодійні пісні створили атмосферу радості й тепла.

Кожен учасник переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання.




вівторок, 11 лютого 2025 р.

День безпечного інтернету

 

11 лютого 2025 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».


        У наш час особливо важливого значення на­буває інформація. Усе частіше потрібне володін­ня швидкими й точними даними про предмет ді­яльності.

        У нашій школі з учнями початкових та середніх класів, вчителями  інформатики Голуб І.І. та Іванською Ю. Г.  проведено виховну бесіду "Безпечний Інтернет та соціальні мережі в умовах сьогодення"


    Аналізуючи інформацію з мережі  Інтернет, про те, що росіяни намагаються робити брудну роботу руками підлітків: підпалювати авто ЗСУ, робити диверсії чи мінування було проведено виховну бесіду щодо наслідків протиправних дій дітей  та понесення ними кримінальної відповідальності.


    Діти проходили тести на знання правил безпечного Інтернету, поділились своїми думками, переглянули відеоролики «Безпечний Інтернет очима дітей»

       Проходили опитування  на інтернет залежність, переглянули відео «Як боротись з інтернет-залежністю» - вчилися критично ставитися до інформації в Інтернеті і не ділитися особистими даними онлайн. 

    
    🔗 Створення безпечного Інтернету є важливим етапом у формуванні майбутнього покоління, яке буде готове не тільки до цифрових викликів, але й до участі у формуванні більш свідомого і стійкого суспільства.